PMYO - BEKÇİ - PAEM - POMEM Parkur Hazırlık

Telefon İle Ulaşın

+05546439202

E-Mail Adresimiz

[email protected]

2021 SUBAY ASTSUBAY ALIMI

2021 SUBAY ASTSUBAY ALIMI

2021 YILI LİSE VE ÜNİVERSİTE MEZUNU SUBAY ASTSUBAY ALIMI 

2021 yılı lise ve üniversite mezunu subay ve astsubay alımı yapılacağı bilgisi yayınlandı. Aşağıdaki yazımızda subay astsubay olabilme şartlarını ve başvuru tarihini bulabilirsiniz.
 Milli Savunma Ünversitesi (MSÜ) 2021 yılının ilk subay ve astsubay alımı başvuruları alınmaya başladı. Peki başvuru şartları nelerdir? İşte tüm detaylar

 

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Subay ve Astsubay alımı başvuruları 
27 Ocak 2021 tarihinde başladı. Subay ve astsubay adaylarının başvurularını tamamlayacak son tarih ise 23 Şubat 2021 dir.
 Subay ve astsubay adayları başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik no ve aday şifresi ile gerçekleştirecek.

Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay alımı başvurularını kaçıran adaylar için geç başvuru tarihini de açıkladı. Başvuruları kaçıran adaylar 3 Mart 2021 tarihinde sadece bir gün geçerli olacak şekilde başvuruda bulunabilecek.

MSÜ sınavında adaylara Türkçe Temel Matematik Fen Bilimleri Sosyal Bilimler derslerinden soru sorulacak. Adaylar öncelikle yazılı sınava alınacak. Bu sınava giren adaylar daha sonra YKS'ye girecek. (Astsubaylık için sadece TYT, subaylık için TYT ve AYT puanları dikkate alınacakdır.)

Son olarak adaylar tercihlerini yapacak ve spor ile sözlü mülakat aşamalarına alınacak. 
 Spor mülakatlarına hazırlanmak isteyen subay ve astsubay adayları aşağıdaki linki inceleyebilirler.

https://polishazirlik.com/kurslar