PMYO - BEKÇİ - PAEM - POMEM Parkur Hazırlık

Telefon İle Ulaşın

+05546439202

E-Mail Adresimiz

[email protected]

LİSE MEZUNU 2500 PMYO HAZİRANDA ALINACAK işte detaylar..

12 nisan günü içişleri bakanı Süleyman SOYLUNUN açıklamalarına baktığımızda bu haberi yapmanın gerekli olduğunu düşündük.bu haberle birlikte polis hazırlık ailesi olarak sizleri yalnız bırakmadık ve bilgilendirmeyi doğru yapmak istedik

12 Nisan günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 2017 yılı polis alımları kapsamında çok önemli açıklamalar yapılmıştı. POLİSHAZIRLIK olarak adayların taleplerini sürekli olarak takip edip haberlerimizi de yoğunlaştırdığımız bir dönemde adayları hiç yalnız bırakmadık ve sonuç alınmaya da devam ediyor. Bu mutlu haberi sizlerle paylaşmaktan gurur duyduğumuzu birkere daha belirmekten mutluluk duyuyoruz.

Bakan Süleyman SOYLU  tarafından yapılan en önemli açıklamalardan biri polis alımlarının devam edeceği, diğeri de şartlarda değişiklik olacağı ve kanun değişikliği ile bunların giderileceği, adayların rahat olmasını belirtmişti. Bu müjdeden sonra özellikle yaş, boy ve mezuniyet durumları ile ilgili olarak önümüzdeki süreçte çalışmalar başlatılacaktır. Medyanın, sosyal medyanın önemi bu tür konularda çok önemlidir ki bunu 15 Temmuz hain darbe sürecinde yaşadık ve Tüm Türkiye bir yürek olarak hainlere karşı onurlu ve cesaret dolu bir direnişle büyük başarı elde etmişlerdir. Polis alımlarına olan talep de bunun en büyük göstergelerinden biridir. Daha çok başvuru olması için de şartlarda esneme yapılacağını ümit ediyoruz.

2500 Lise mezunu POMEM’e mi yoksa PMYO’ya mı alınacak? Bu konu siz takipçilerimizden bize gelen en yoğun sorulardan biri. Bilindiği üzere POMEM’lere alımlar yeni alım olmakta ve Bakan Soylu’nun açıklamasında yeni mi yoksa YGS puanıyla mı alım olacak herhangi bir detay verilmedi.

Bakan “2 bin 500 lise mezunu polis memuru alınacak” şeklinde açıklama yaptı. Her yıl zaten PMYO’lara polis adayı öğrenci alınmakta ve 2 yıllık süreçten sonra Polis Meslek Yüksek Okullarında mezun olarak polis memuru olmaktadırlar.

Her ne kadar açıklama öğrenci alımı olarak belirtilmese de, polis memuru alımı olarak belirtilse de bu alımın yeni polis alımı olarak değil PMYO’lara YGS puanı ile lise mezunu aday öğrenci alımı olarak düşünüyoruz. Çünkü Haziran ayında tamamlanacak olan bir alım için Nisan sonu, Mayıs başı gibi ilana çıkılacak ve kısa süre içerisinde, yani Haziran ayında süreç tamamlanacak.

Bu kapsamda POMEM’lere polis alımları daha uzun sürmektedir. Çünkü ön başvuruların alınması sonrasında, ön sağlık kontrolleri, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavları yapılmaktadır. Dolayısıyla Bakan Soylu’nun açıkladığı 2500 polis memuru alımı PMYO için olacak ve tahmini 270 ygs puan barajı ile gerçekleştirilecek.Herkese bu haberin hayırlı olmasını diliyorum..