PMYO - BEKÇİ - PAEM - POMEM Parkur Hazırlık

Telefon İle Ulaşın

+05546439202

E-Mail Adresimiz

[email protected]

POMEM PARKURU HAKKINDA

Merhaba arkadaşlar.POLİS HAZIRLIK ailesi olarak pomem mülakatarında pomem adaylarına yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.Pomem adaylarına anadolu ve avrupa yakasında bulunan pomem hazırlık kurslarımızın yanı sıra, web sitemizden de desteğimizi esirgemeyeceğiz.Pomem parkurunada neler yapılması gerekiyor? sorularına yanıt arayacagız.  Blok sayfamızda bunun detaylarını konuşacağız.
Pomem fiziki yeterlilik parkurunu kısaca anlatalım.Pomem parkuru 7 istasyondan oluşan bir yarış maratonudur, rakiplerinizi elemeye çalıştığınız bir arenadır.İçinde kendine has cezaların olduğu kondüsyon gerektiren çaba gerekiren hız gerektiren çabukluk gerektiren bir parkurdur. Tecrübeli adaylar ,yani parkuru zamanında görmüş eğitimlere katılmış pomem adaylar bu yarışta pekte fazla sıkıntı çekmiyorlar.
1.istasyon 3 metre uzunlugunda 40 cm yukseklığınde 20 cm genişliğindeki tahta üzeride 5 nizami sıçrayış gerçekleştirmek.hatalarda 2 saniye eklenir
2.istasyon 6 adet 16 inç genişliğindeki lastıklerin içinden hatasız bir şekilde geçmek.hatalarda 2 saniye eklenir
3.istasyon toplamda ağırlığı erkeklerde 30 kilogram bayanlarda toplam 20 kg olan yukseklığı 40 cm olan ağırlık torbalarıyla 20 metre taşımak.Hatalarda 2 saniye eklenir
4.istasyon da 2 adet sağlık topuna 3 nizami dokunuş gerçekleştirmek.Hatalarda 2 saniye eklenir.
5.istasyonda nizami tam takla atmak.hatada diskalifiye olunur
6.istasyonda 6 adet slolom çubuğu arasından koşmak.Hatalarda 2 saniye eklenir
7.istasyonda 50 cm yüksekliğindeki engelden geçip 110 cm yüksekliğindeki çubuğun altından gecmek.Hatalarda 2 saniye eklenir.