PMYO - BEKÇİ - PAEM - POMEM Parkur Hazırlık

Telefon İle Ulaşın

+05546439202

E-Mail Adresimiz

[email protected]

BEKÇİ FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU VE KURSLARI

 BEKÇİ FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU  VE KURSLARI

BEKÇİ FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI VE BEKÇİ MÜLAKAT KURSLARI

 BEKÇİ FİZİKİ YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLANMAK İSTEYEN ADAYLAR İLİNİZDEKİ BEKÇİ KURS ADRESLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
       2020 yılı Çarşı Ve Mahalle Bekçi'liği alım ilanı netleşti. Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesinde hazırlıkları devam eden toplamda 400 Çarşı Ve Mahalle bekçisinin alımının yapılacağı duyurusu geldi. Yakın zamanda müracatları başlayacak olan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için adayların bekleyişi başladı. Bu alımlarla birlikte Bekçi adayları heyecanla Bekçi Fiziki Yeterlilik Parkuru Ve Bekçi Sözlü Mülakatın yapılacağı günü iple çekiyor. Peki ya çarşı ve mahalle bekçi adaylarının gireceği Bekçi fiziki yeterlilik parkuru ve Bekçilik sözlü mülakat ne anlama geliyor içeriği nedir? Nasıl yapılmaktadır bunlarla ilgili bilgileri gözden geçirelim..

2019 Bekçi Fiziki Yeterlilik Sınavı


       2020 yılı Bekçi Fiziki yeterlilik parkuru nasıl olacak? Pomem parkuru ve Pmyo parkuruna benzer bir parkurda fiziki sınav yapılacağı tahmin edilmektedir. Bu parkurda neler mi var? Şimdi onları inceleyelim.
Öncelikle pandemi döneminde olduğumuz için parkurda değişiklik olup olmayacağı konusu netlik kazanmadı. Bekçi fiziki yeterlilik sınavının değişeceği yönünde herhangi bir bilgi mevcut değil. 2020 yılında Jandarma ve Milli Savunma Üniversitesi fiziki yeterliliksınavlarında ve  alımlarında herhangi bir değişiklik olmadı.
Çarşı ve mahalle bekçiliği fiziki yeterlilik sınavını daha iyi anlayabilmek için 2019 yılı sınavına bir göz atalım.
2019 yılında Bekçi Fiziki yeterlilik sınavı :
      Parkur toplamda 7 istasyondan oluşmaktadır. İlk istasyon 40 cm yüksekliğinde 20 cm genişliğinde 2.5 metre uzunluğunda tahta üzerinde 5 nizami sıçrayış, 2.istasyon iç içe geçmiş 6 adet lastik içinden geçme,3.istasyon ağırlık taşıma, 4.istasyon topa dokunma ,5.istasyon takla atma,6.istasyon slolom çubukları arasında koşma, 7. ve son istasyon alttan geçme üstten geçme.
Bekçi parkurunu belirlenen süre içinde bitirmek gereklidir. Aksi takdirde başarısız adaylar fiziki yeterlilik sınavında elenceklerdir. Sözlü mülakata girmeye hak kazanamayacaklardır.


ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ BAŞVURU ŞARTLARI 2019

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

f) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

g) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

i) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

k) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

n) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

p) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

r) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

<p style="box-sizing: border-box; -webkit-tap-highlight-color: transparent; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; font-size: 20px; line-height: 1.6; color: rgb(34, 34, 34); font-family: " helvetica="" neue",="" "segoe="" ui",="" roboto,="" arial,="" sans-serif,="" "apple="" color="" emoji",="" ui="" symbol";="" font-variant-ligatures:="" no-common-ligatures;="" text-align:="" center;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">s) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

2020 Bekçi sözlü mülakatı

    Bekçilik sözlü mülakatında ne yapmalıyım.? Bekçi sözlü mülakat çalışmak için neler yapmalıyım?
           
           Bekçi alımlarında yapılan sınavlardan diğeride bekçi sözlü mülakattır.Bekçi sözlü mülakatında komisyon önünde sorulan soruların yanıtlandığı mülakat aşamasında kişinin kendine olan güvenine, diksiyonuna,dürüstlüğüne,keskine zekasına ,kekeme olup olmamasına ,psikolojik olarak değerlendirilmesine ,kendini ifade edebilme yeteneğine bakılarak toplamda 4 kişiden oluşan komisyonun belirlediği puan sistemi ile siz adaylara puan verilmektedir. Bekçi Fiziki yeterlilik sınavı da 100 üzerinde değerlendirme yapıldığında daha az yer kaplaması bekleniyor. Polis sınavlarında fiziki yeterlilik yüzde 25, KPSS yüzde 25, sözlü mülakat yüzde 50 olacak şekildeydi .Buna benzer bir sistemin kurulacağı tahmin edilmektedir. Ayrıntılar ve güncelleştirmeler zaman içerisinde yenilenecektir.
Bekçi parkuruna hazırlanmak isteyenler kurslar bölümünden oturduğu ildeki kursları bulabilir.BEKÇİ sözlü mülakatına bekçi fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlanabilirler.
Bekçi Kurslarına ulaşmak için tıklayınız
BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI: