PMYO - BEKÇİ - PAEM - POMEM Parkur Hazırlık

Telefon İle Ulaşın

+05546439202

E-Mail Adresimiz

[email protected]

BAYAN ÖZEL HAREKAT (PÖH ) KURSU
AÇILIŞ - KAPANIŞ 18:00-22:00
QR KODU

KURS HAKKINDA

BAYAN ÖZEL HAREKAT KURS - BAYAN PÖH KURSLARI - 500 BAYAN PÖH ALIMI

Yakın zamanda, 2020 yılı Eylül ayında Polis Akademisi 500 BAYAN PÖH ( Polis Özel Harekat) alımı yapılacağı yönünde ilan yayınladı.

Yayınlanan 500 BAYAN PÖH ALIMI duyurusunun ardından, '' PÖH alım tarihi ne zaman? , BAYAN PÖH alım şartları neler?, En iyi PÖH hazırlık kursları nerede? PÖH alımına kimler başvurabilir? gibi sorular da ilanın beraberinde en sık sorulan sorular arasında.

752x395-bakan-soyludan-polis-ozel-harekat-alimi-mujdesi-1559403262657.jpg

500 BAYAN PÖH ALIMINA dair her şey ve yayınlanan ilanın tamamı şu şekilde;

''25.DÖNEM POMEM ÖZEL HAREKAT SINAVINA DAİR DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır.

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.
 

BAYAN PÖH PARKURU NEREDE BULABİLİRİM? 

500 Bayan PÖH (Polis Özel Harekat) ilanı yayınlandıktan sonra pöh fiziki yeterlilik parkur sınavında başarılı olmak isteyen adaylar en iyi pöh parkuru hazırlık kurslarına giderek kendilerini geliştirmek istemektedirler.

500 BAYAN ÖZEL HAREKAT ALIMI ilanının ardından adayların en çok kafasını kurcalayan sorulardan biri ise pöh parkuru için nerelerde hazırlık kurslarına katılacaklardır.

Pöh parkuruna katılım sağlamak isteyenler için Elit Akademi Bayan Polis Özel Harekat Kursu ( PÖH Kursu ) İstanbulda dört farklı noktada hizmet vermektedir.

Elit Akademi Bayan PÖH hazırlık olarak : 
Anadolu Yakası PÖH hazırlık kursları için Ümraniye ve Pendik,
Avrupa Yakası PÖH hazırlık kursları için ise Bahçelievler ve Avcılarda polis özel harekat fiziki yeterlilik çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye'nin en büyük mesleki eğitim kursu olan ELİT AKADEMİ sizlere 500 Bayan PÖH Alımı için en önemli sınavlardan biri olan PÖH Parkurunda alanında uzman hocalar ile çalışmalar yapmakta ve Bayan Özel Harekat Parkuru sınavında PÖH adaylarına başarılı olmayı garanti etmektedir.

2016 yılında düzenlenen polis özel harekat alımlarında toplamda 2700 öğrenci kazandıran ELİT AKADEMİ HAZIRLIK KURSLARI Türkiye'nin en iyi hazırlık kursudur.

Profesyonel hocalar eşliğinde bayan pöh kursu çalışmalarımıza katılım sağlayabilir, bayan özel harekat parkurumuzda kendinizi geliştirip 500 Bayan Pöh Alımında hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BAYAN PÖH PARKURU NASIL OLACAK?

500 BAYAN PÖH ALIMI ilanının ardından bir çok bayan özel harekat adayı pöh parkuru ile ilgili sorular sormaya başladı.

''Bayan pöh parkuru nasıl olacak?Bayan Özel Harekat Parkurunda Barfiks olacak mı? , Bayan pöh parkurunda paralel bar olacak mı? , Polis Özel Parkurunda denge tahtası var mı? BAYAN PÖH PARKURU zor mu?'' soruları en sık sorulan sorular arasında. 

Bu noktada özel harekat parkurunda Barfiks ve Paralel Bar konusunda sıkıntılar yaşayabileceğini düşünen bayan pöh adaylarının pöh parkurları ile ilgili bu sorusuna cevaben bayan özel harekat parkurunun bu şekilde olmayacağı söylentileri dolaşmaktadır. Yani Bayan PÖH adayları için Pöh fiziki yeterlilik parkur sınavında Barfiks ve Paralel Bar olmayacağı düşünülmektedir. 

Peki Bayan Pöh Adaylarını zorlayacak olan özel harekat parkuru nasıl olacak? Polis akademisi tarafından yayınlanan ilanda detaylar verilmemiş ancak Bayan Pöh Parkurunun pomem parkuru ile aynı olacağı söylenmektedir. Fakat bayan polis özel harekat alımı için bayan pöh adaylardan saniye olarak pomem hazırlığa göre daha düşük saniyeler beklenecektir. 

2017 yılında gerçekleştirilen 10 bin erkek özel harekat alımında erkekler için pöh parkurunda , pomem parkuruna ek olarak paralel bar , denge tahtası ve barfiks bulunmaktaydı. Ancak 2019 bayan özel harekat alımında bunların olması beklenmiyor. 2019 bayan pöh parkurunda tahminen olacak ve özel harekat parkur sınavında sizden istenecek bölümler tahminen :

1- Sıçrama tahtası
2- Lastik
3- Ağırlık taşıma
4- Denge tahtası
5- Takla 
6- Mekik
7- Slalom koşusu
8- Alttan üstten geçiş 

olarak düşünülmektedir. Ancak tüm bunlara ek olarak bayan pöh parkuru için saniye olarak ne isteyecekleri bilinmediğinden, 2019 bayan pöh adaylarının 500 Bayan Pöh Alımı için bayan pöh kurslarında hazırlanması ve en iyi dereceleri yapması gerekmektedir.

500 BAYAN PÖH ALIM ŞARTLARI NELER? BAYAN ÖZEL HAREKAT OLMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?
Bayan pöh olabilmek için polis olabilme şartları esastır.Örneğin bayanlarda boy 162 cm den uzun olacak,1 cm kısa olması bile polis olmaya pöh olmaya engeldir. Boy kilo endeksi 17 ile 27 arasında olmalıdır.Boy kilo endeksi hesaplama siteleri mevcuttur.Boy kilo hesaplamak için lütfen tıklayınız.

BAYAN PÖH PARKURU NERELERDE VAR?

İstanbul Anadolu Yakası Bayan Pöh Hazırlık Kursu ve Bayan Pöh Parkuru iletişim bilgileri şu şekildedir.

1-Ümraniye Bayan Pöh Hazırlık Kursu
2-Pendik 
Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
3-Samandıra Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
4-Kadıköy Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
5-Kartal Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
6-Üsküdar Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
7-Sancaktepe Bayan Pöh Hazırlık Kursu
8-Çekmeköy
 Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
9-Sultanbeyli Bayan Pöh Hazırlık Kursu 


İLETİŞİM :05535974212  - 05546439202

 

İstanbul Avrupa Yakası Bayan Pöh Hazırlık Kursu ve Bayan Pöh Parkuru iletişim bilgileri şu şekildedir.  

1-Bahçelievler Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
2-Avcılar Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
3-Bağcılar Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
4-Şişli Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
5-Esenyurt Bayan Pöh Hazırlık Kursu 
6-Bakırköy Bayan Pöh Hazırlık Kursu 


İLETİŞİM: 05331609414 - 05336802048